Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co s nemocným králíčkem

1. 1. 2008

Časté příčiny:

Zácpa= Králík nedělá žádné bobky a málo velmi málo kolikrát ani vůbec nežere.Tomu pomůže jenom seno a voda(mrkev,jablko).Pokud máte doma parafín tak velmi pomůže.. pokud ji máte dejte králíkovi 1 čajovou lžičku.

Průjem= dení potřeba co králík vykonává je kysele páchnoucí nebo výkaly jsou měkké až tekuté. Dejte mu jenom seno a velmi hodně vody a nějaké pampeliškové listy(mlíčáky)všechno ostatní mu nenechjte v kleci.Pozor však když králík má dlouhotrvající průjem ten ho může zabít.Když ho bude mít tak pres 3 dny jedte s nim ke zvěrolékaři.

Nadýmání= to se stvává když králík sežere mnoho zeleně jako např.. mokré tř¨rávy.. když jej vypustíte večer kdy už je vlhko nebo naopak brzy ráno, kdy je jeste rosa. Tuto nemoc poznáte tak ze králík má tvrdé a oteklé břicho.Tato nemoc je vážná a proto Vám radímer odneste ho hned ke zvěrolékaři.

Rýma=Králíkovi teče z nosu a tzv.kýchá. Pokud máte králíky venku tak jej dejte do tepla. Králíkovi by se měla po pár dní rýma ztratit.Pokud je stále sežente eukaliptový olej.. Pokud ani to nepomáhá zavolejte ke zvěrolékaři a ten Vám poradí bud více nebo k němu zajděte..

Úpal=Králík velice rychle a těžce dýchá a leží natažený.Okamžitě ho dejte do stínu někam do chládku.. tam mu již dejte vodu pokojové teploty de ledovou..králík by mohl dostat rýmu a kašel.Na hlavu a na nohy mu dejte vlký hadr vyždímaný ne celý od vody. 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář